Z MÍSTA, KDE ŽIJEME

Ohlédněte se s námi za předcházejícími ročníky týmových projektů Z místa, kde žijeme a podívejte se, co se studentům podařilo vypátrat.

Již pošesté jsme vyzvali studenty, aby ve svém okolí hledali pamětníky, jejichž životy poznamenalo komunistické bezpráví, a zaznamenali jejich příběhy. Mladí lidé, kteří se již narodili do svobody a demokracie, tak mají možnost se osobně setkat s těmi, kteří většinu života prožili v totalitě.

Manuál pro žáky a studenty

Manuál pro žáky a studenty

Fotogalerie ze závěrečného setkání  týmů v červnu 2016

Závěrečné setkání z místa kde žijeme

Fotogalerie z úvodního setkání týmů v březnu 2016

Úvodní setkání březen 2016

Z MÍSTA, KDE ŽIJEME 2016

Záznamy prezentací týmů ze setkání 16. a 17. června v Praze v Knihovně Václava Havla:

Příběhy pokračují dále v regionech

Příběhy bezpráví - na rozcestí Příběhy Z místa, kde žijeme 2016 pokračují dále v regionech. Například v Litomyšli na Základní škole Litomyšl, Zámecká 496 vznikla v rámci projektu kniha Na rozcestí. Její slavnostní předání proběhlo 15. června v žákovské knihovně.

 

VÝSTAVA

Příběhy zdokumentované studentskými týmy a fotografem Vojtěchem Vlkem byly k vidění po celý listopad 2014 v pražském Langhansu - Centru Člověka v tísni.

„Nedopusťte, aby se ještě někdy k moci dostal jakýkoli ‚-ismus‘, jako byl nacismus, socialismus, komunismus. Není v nich nic dobrého,“ vzkázal mladým lidem Vladislav Vytlačil z Litomyšle, jedna z tváří výstavy.

Podívejte se na fotografie v tomto střihovém videu z výstavy:

 

Investice do rozvoje vzdělávání

Projekt Z místa, kde žijeme proběhl v rámci projektu: Příběhy bezpráví – podpora výuky moderních československých dějin s využitím audiovizuálních prostředků a moderních médií. Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/26.0103