Školní projekce v Praze pro SOŠ a SOU

Pro pražské SOŠ a SOU jsme letos připravili novinku. V malém sále Městské knihovny na ně budou čekat od 7. do 16. 3. 2017 speciální projekce. Reagujeme tak na skutečnost, že rámci výuky pro SOŠ s SOU často není dostatečný prostor pro aktuální společenská témata. Menší počet diváků v kině zaručí osobnější a „bezpečnější“ atmosféru, větší prostor pro reflexi emocí po filmu i samotnou debatu s odborníkem.

Na těchto projekcích také představíme nové možnosti dlouhodobější spolupráce mezi středními odbornými školami / učilišti a JSNS.CZ.

Jak se na speciální projekce pro SOŠ a SOU přihlásit:

Kvůli jarním prázdninám, které v jedné polovině Prahy zasahují do festivalového týdne, budou projekce rozděleny následovně:

 • Praha 1-5:
  Čt 9. 3. – 11:00 – Kdo mě teď bude mít rád?
  Pá 10. 3. – 09:00 – Zemřít pro design
 • Praha 6-10:
  St 15.3. – 9:00 – Zemřít pro design
 • Praha-východ, Praha-západ a vzdálenější regiony se mohou hlásit na oba týdny.

Všechny projekce proběhnou v malém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí.

Vámi vybranou projekci můžete objednat telefonicky na čísle 734 428 395, a to v pracovních dnech od 9.00 do 17.00.

Kapacita jednotlivých projekcí je 80 osob, doporučujeme vám proto kontaktovat nás co nejdříve, aby byly vámi zvolené termíny volné.

Filmy, které v rámci projekcí nabídneme:


Kdo mě teď bude mít rád? / Tomer & Barak Heymann / Izrael / 2016 / 54 min. / 15+

Téma filmu: HIV/AIDS, rodina

Průřezová témata: výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, osobnostní a sociální výchova, multikulturní výchova


Saar je ze sedmi dětí, s rodinou se ovšem vidí zřídka. Někteří sourozenci mu zazlívají, že odešel z Izraele do Londýna, jiní mají problém s jeho sexuální orientací, anebo se bojí, že by se od něj jejich děti mohly nakazit virem HIV. Saar po téměř dvaceti letech v cizině zvažuje návrat. Ten by ale znamenal postavit se znovu důvodům, kvůli kterým utekl. Režisérům filmu se podařilo získat důvěru protagonisty i jeho rodinných příslušníků a proniknout do jejich intimních konverzací o důvěře, strachu a letitých křivdách. Podaří se Saarovi překonat jeho obavy a vrátit se zpět do rodného Izraele?

  Ukázka na Youtube


Zemřít pro design / Sue Williams / USA / 2015 / 57 min. / 14+

Téma filmu: environmentální chování, chudoba

Průřezová témata: : environmentální výchova, výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, osobnostní a sociální výchova


Současná společnost je stále více závislá na elektronice. Ročně se prodají milióny nových modelů smartphonů, tabletů a notebooků, přitom jejich výroba je silně toxická. Dělníci jsou kvůli agresivní chemii neustále ohroženi, umírají na nové druhy rakoviny a často se jim rodí postižené děti. Navzdory tomu se výrobci snaží tyto informace zatajit, maří soudní procesy a místo hledání řešení se zabývají praktikami, nutící zákazníky kupovat další výrobky. To způsobuje velký nárůst elektronického odpadu, který nelze bezpečně zlikvidovat. Investigativní snímek rozkrývá problém globálních rozměrů, který může mít fatální následky, jak pro životní prostředí, tak zdraví nás všech.

 Ukázka na Youtube


Kde se projekce budou konat:

 • Městská knihovna, malý sál
  Mariánské nám. 1, Praha 1
  Otevírací doba pokladny od 8.30 hod.
  www.mlp.cz

Cena vstupného je ve všech kinech jednotná - 60 Kč na osobu; pedagogický doprovod zdarma.