Být či nebýt aktivní?

31.10.2017 / Hledá se

Studenti mají jedinečnou možnost diskutovat 14. 11. od 9:00 do 10:45 v pražském Goethe Institutu s Janem Čižinským, starostou Prahy 7 a nově poslancem, Sabinou Nguyenovou, vítězkou soutěže Hledá se LEADr. 2017, Pavlou Hudcovou, vítězkou Ceny Gratias Tibi 2016 a to vše pod moderátorskou taktovkou Jana Bumby z Českého rozhlasu. 

Proč se rozhodli jenom nekoukat a místo toho se stali aktivními občany? Litují nebo nelitují svého rozhodnutí? Jaký je jejich vztah k politice? Co je na ní překvapuje? Jsou ta překvapení milá nebo nemilá? Řekněte svým studentům, ať přijdou a zeptají se na to, co je zajímá!

Vstup je zdarma. Nutná je registrace přes formulář: https://goo.gl/Q94Smy. Počet míst je bohužel omezen. 
Případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailu marianka.mackova@jsns.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.