Nominujte aktivní mladé lidi na Cenu Gratias Tibi

4.1.2018 / Cena Gratias Tibi

Víte o někom, komu není jedno, jak vypadá život v jeho okolí? Oceňte jeho snahu, nominujte jej na Cenu Gratias Tibi.

Nominovat můžete aktivní mladé lidi od věku základní školy až do 30 let, kteří se rozhodli měnit své okolí k lepšímu, pomáhat, okrašlovat, uklízet, vyvíjet, zlepšovat. Může se jednat o skupiny nebo o jednotlivce. Nominovat lze přes jednoduchý on-line formulářUzávěrka nominací je 28. února 2018. Cenou pro vítěze je zahraniční studijní cesta a finanční odměna. Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním večeru v pražském kině Lucerna 15. května 2018.

Kromě tří hlavních kategorií je udělována i Cena České televize a Cena Nadace O2 za přínos ve vzdělávání, jejichž vítěze vybírá veřejnost.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.