Zveme vás na projekci záznamu opery ZÍTRA SE BUDE...

21.6.2013 / Příběhy bezpráví

Ve čtvrtek 27. června 2013 pořádáme od 19:00 v Galerii Langhans - centru Člověka v tísni veřejnou projekci filmového záznamu opery Zítra se bude... Dílo tvůrců Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila zachycuje soudní proces s Miladou Horákovou, od jejíž popravy uplyne právě 27. června třiašedesát let. Opera, které vévodí především sugestivní výkony Soni Červené a Jana Mikuška, je sestavená z dobových dokumentů a citací ze soudních spisů.

Představení mělo premiéru v dubnu v divadle Kolowrat a získalo řadu divadelních ocenění. Zpracování filmového záznamu představení se ujal režisér Jan Hřebejk.

Projekce se koná v rámci kampaně Proti ztrátě paměti, jejímž smyslem je vzdát hold obětem komunistického režimu a připomenout zločiny komunismu.

Vstup na projekci je zdarma.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.