Zpestřete svým žákům Měsíc filmu na školách

26.9.2013 / Příběhy bezpráví

Chcete svým žákům ještě nějak zpestřit či tematicky dokreslit promítání během Měsíce filmů na školách? Máme pro vás další tip - zapůjčíme vám zdarma výstavu, přímo na vaši školu.

Nedílnou součástí projektu Příběhy bezpráví jsou výstavy věnující se tématům spjatým s československou historií. Jejich výjimečnost spočívá vedle atraktivního vizuálního zpracování i v možnosti zapůjčení jednotlivých expozic a jejich vystavení třeba i na vaší škole. Blížší informace o tom, jaké výstavy nabízíme, jak a na koho se obrát naleznete v Nabídce výstav o československých dějinách.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.