Studenti benešovského gymnázia zvou na BENE-fici

21.2.2014 / Kdo jiný?

"Kdo jiný než my může pomoci při péči o nemocné a seniory v našem regionu?," zaznívá v titulku tiskové zprávy, kterou připravili studenti benešovského gymnázia. Ti se rozhodli v rámci svého týmového projektu uspořádat benefiční koncert na podporu domácí hospicové péče.

Koncert proběhne 26. února od 18:30 v aule benešovského gymnázia.

Na BENE-fici je zvána široká veřejnost, která se o akci dozvídá z plakátů a letáků, které studenti vyrobili a rozvěsili po celém Benešově. Hudebně zajímavý a nabitý program slibuje příjemný zážitek.  Výtěžek koncertu bude použitý na podporu domácí hospicové péče organizace RUAH o.p.s. v Benešově.

Za celou organizací akce se skrývá neskutečná energie, kterou do ní studenti spolu se svým učitelem vkládají. BENE-fice je součástí jejich týmového projektu, na kterém pracují pod hlavičkouv Kdo jiný?.

Držíme palce a těšíme se na viděnou.   

Přečtete si tiskovou zprávu.

 

 

Projekt BENEfice vznikl jako součást projektu Kdo jiný? ve Středočeském kraji, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.