Volná místa na projekcích pro studenty

14.2.2014 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Stále se můžete hlásit na pražské školní projekce Jednoho světa 2014. V kategogorii Jeden svět pro studenty máme ještě volná místa. Letos můžete vybírat z pěti filmů, které jsme pro vás připravili. Po projekci filmu se můžete těšit na diskusi se zajímavými hosty.

Sledujte na našich stránkách aktuální kapacitu všech projekcí a pro přihlášení volejte na tyto telefonní čísla: 734 428 308, 222 350 846.

Snímky letošní kategorie Jeden svět pro studenty, jsou určeny studentům středních škol a vyšších ročníků základních škol. Promítat budeme třeba film Bohdana Bláhovce Show, který nedávno získal Cenu filmových kritiků v kategorii dokument, nebo film o devatenáctileté dívce z Chicaga, jež s využitím moderních technologií pomáhala koordinovat protesty v Sýrii. Podívejte se na ukázky všem pěti snímků.

 #Chicagogirl
Joe Piscatella, USA, Sýrie, 2013, 74 min., 16+
Ukázka z filmu

Mý věci
Petri Luukkainen, Finsko, 2013, 52 min., 14+
Ukázka z filmu

Podezřelá čokoláda
Miki Mistrati, Dánsko, 2012, 45 min., 16+
Ukázka z filmu

Show!
Bohdan Bláhovec, Česká republika, 2013, 67 min., 14+
Ukázka z filmu

Viva cuba libre - rapová vzpoura
Jesse Acevedo, Kuba, USA, 2013, 60 min., 16+
Ukázka z filmu

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.