I vaši žáci mohou nominovat na Cenu Příběhů bezpráví

27.5.2014 / Příběhy bezpráví

Blíží se uzávěrka 6. ročníku Ceny příběhů bezpráví věnované památce politické vězenkyně komunistického Československa Dagmar Šimkové. Na Cenu příběhů bezpráví mohou nominovat své kandidáty mladí lidé ve věku 13–21 let prostřednictvím webového formuláře.

O výsledcích pak rozhodne tříčlenná studentská porota. Ocenění převezmou laureáti od významných osobností kulturního a politického života na slavnostním zahájení Příběhů bezpráví 2014. Podívejte se na bližší informace o nominaci a také na fotogalerii z loňského předávání cen.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.