Gratulujeme výhercům naší kvízové soutěže

28.5.2014 / JSNS

Již podruhé jsme pro registrované pedagogy na jsns.cz připravili soutěž o pěkné ceny. Ze správných odpovědí, které se tentokrát týkaly našeho webu, jsme vybrali pět vítězů.

Jsou to:
Gabriela Hanzlová – ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant
Eva Kapolková – ZŠ a MŠ T.G. Masaryka Fulnek
Lucie Hadravová – Základní škola Pardubice
Andrea Tláskalová – Základní škola Zbiroh
Jana Špačková – Obchodní akademie a Jazyková škola Liberec

Výherci obdrží: vstupenky na slavnostní vyhlášení ceny Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí, které proběhne v pražském kině Lucerna 2. června 2014, knihu povídek Jana Trefulky Vraždy bez rukavic, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Atlantis, a balíček promo materiálů Jednoho světa na školách.

Pokud jste s námi nyní nestihli soutěžit, nezoufejte a sledujte novinky na našem webu. Připravujeme další slosování a také se můžete těšit na 100. AV lekci do výuky.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.