Připravte se s žáky na komunální volby

9.9.2014 / Studentské volby

S ohledem na lokální charakter voleb pro vás tentokrát jednotné Studentské komunální volby nechystáme. Chceme ale podpořit jakoukoliv iniciativu, která žáky na komunální volby upozorní. Proto jsme pro vás připravili řadu aktivit, které můžete využít ve výuce.

Na informační stránce na jsns.cz naleznete soupis aktivit, AV lekcí s dokumentárními filmy a výukovými materiály k tématu občanské angažovanosti a motivační video Put on Your Pants, Go Vote!

Pro studenty z Prahy a okolí uspořádáme 1. října 2014 debatu "Naše Praha" se zástupci politických stran, hnutí a koalic, které budou ve volbách kandidovat a mají svého kandidáta na primátora.

Pokud se s námi budete chtít podělit o předvolební aktivity na své škole, pište nám prosím na karolina.puttova@jsns.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.