Velmi aktuální film Proklaté karikatury

13.1.2015 / Filmové kluby

V souvislosti s teroristickým útokem v sídle satirického týdeníku Charlie Hebdo vám chceme doporučit dokumentární snímek Karstena Kjaera Proklaté karikatury.

Dokumentární snímek se věnuje reakci muslimského světa na uveřejnění dvanácti karikatur v dánském deníku Jyllands-Posten v roce 2005. Svá svědectví ve filmu podávají nejen rozhovory s muslimskými duchovními, věřícími a vydavateli dánských novin, ale i bezpečnostní kamery nebo texty na internetu.

Film najdete v nabídce filmů pro kluby. Pro objednání filmu vyplňte tento formulář a zašlete ho na e-mail distribuce@jsns.cz.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.