Kampaň Proti ztrátě paměti aktuálně v obrazech

25.6.2015 / Příběhy bezpráví

Buďte u toho s námi, přestože se třeba nemůžete zúčastnit osobně. V průběhu celého dne vás očima našich fotografů budeme seznamovat s aktuálním děním na Václavském náměstí, kde se jednotlivé akce kampaně odehrávají.

Samozřejmě vás srdečně zveme přímo na místo. Tady je dnešní pozvánka:  

25. června 2015, Václavské náměstí, Praha 1
16:00 – HAPPENING
s živým tankem a premiéra dokumentu U NÁS POMÁHALI TAKY (námět a režie: Karel Strachota, střih: Tomáš Potočný, hudba: Filip Míšek).
Místo: mezi ulicemi Opletalova a Ve Smečkách.

18:30 – DEBATA: ČESKOSLOVENSKO 1968 / KRYM 2014
Hosté:
Viktor Fajnberg, jeden z „osmi statečných“, kteří v roce 1968 protestovali na Rudém náměstí proti invazi v Československu; Refat Čubarov, předseda krymskotatarského parlamentu v exilu; Michael Romancov , politický geograf. Moderuje Zuzana Tvarůžková, Česká televize.
Místo: Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1

Vstupte do fotogalerie.
Více informací o kampani na stránkách www.protiztratepameti.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.