Kdy budou příští Studentské volby?

11.5.2016 / Studentské volby

Studentské krajské volby se budou konat ve druhé polovině září 2016. Přečtěte si, jaké letos nabízíme možnosti zapojení a zavzpomínejte s námi na proběhlé ročníky.

Letos jsme pro vás rozšířili možnosti zapojení do tohoto projektu: kromě klasických voleb letos se studenty můžete uspořádat ještě projekci některého z našich filmů na volební téma. Chcete-li se nechat inspirovat a získat lepší představu o tom, jak volby na školách probíhají, podívejte se na souhrn minulých ročníků.

O přesném termínu voleb vás budeme informovat po oficiálním vyhlášení termínu řádných voleb prezidentem republiky.

Přihlašování do projektu zahájíme nejpozdějí 17. 5. 2016 a bude otevřené pro všechny pedagogy registrované na tomto portálu. Nemáte registraci? Nevadí, udělejte si ji teď - zabere to jen pár minut.

 
 
Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.