Na příští Jeden svět se můžete hlásit od února 2016

31.3.2015 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Jeden svět probíhá vždy na jaře, proto jsou bližší informace o konkrétním ročníku známé začátkem roku. Přihlašování na další ročník Jednoho světa spustíme první týden v únoru 2016, kdy také zveřejníme program. Už začátkem ledna však budeme pedagogům registrovaným zde na našem webu rozesílat e-mail s podrobnostmi.

Nejste ještě zaregistrováni? Neváhejte a zaregistrujte se – získáte tak nejen zprávy z první ruky, ale také přístup k filmům na našem webu. Díky registraci můžete kdykoliv promítat sami v hodinách filmy z předcházejících ročníků Jednoho světa a využít i výukové materiály, které jsme k nim připravili.

Baví vaše studenty filmy? Doporučte jim, ať si sami založí Filmový klub.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.