Přihlásili jste se do Naší okupace?

29.9.2015 / Příběhy bezpráví

Pro ty z vás, kteří si jako způsob zapojení do Měsíce filmu na školách vybrali pátrání po průběhu a důsledcích okupace ve své obci, jsme připravili lekci Jak se dělá projekt Naše okupace.

V této lekci najdete krátký sestřih dobových fotografií a rozhlasového vysílání, ke kterému jsme připravili motivační aktivitu pro vaše žáky. Naleznete zde také to, jakým způsobem můžete v projektu postupovat nebo rady a doporučení k vyhledávání pamětníků a sbírání materiálů k vašemu příběhu. Z doprovodných materiálů pak můžete například využít autentické rozhlasové nahrávky ze srpna 1968 dokumentující události na různých místech Československa.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.