Prohlédněte si fotky z předávání cen Příběhů bezpráví

3.11.2015 / Příběhy bezpráví

Josef Odehnal, František Cecha a Marie Chalupová. To jsou jména hrdinů komunistického bezpráví, kteří na slavnostním zahájení Měsíce filmu  na školách obdrželi cenu Příběhů bezpráví. Přečtěte si, jak večer probíhal a prohlédněte si fotogalerii.

Laureáty vybírala studentská porota. Medailonky se všemi silnými příběhy oceněných si můžete přečíst v článku Laureáti ceny Příběhů bezpráví 2015.

Ceny přebírali z rukou významných hostů, mezi nimi ministr kultury Daniel Herman nebo v Rusku nedávno neprávem uvězněný ukrajinský student práv Jurij Jacenko. Zjistěte, jak předávání cen probíhalo v naší reportáži.

A samozřejmě nesmí chybět fotky. Malou ochutnávku ze slavnostní atmosféry můžete najít ve fotogalerii.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.