Projekce pro školy 2016 navštívilo téměř 53 000 diváků

29.4.2016 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Dopolední projekce pro školy v rámci Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět 2016 jsou u konce. Mladí diváci mohli zhlédnout filmy s tematikou lidských práv, migrace, stáří či života s handicapem. Budeme se na vás těšit u příštího ročníku, který začne v Praze v termínu 6. - 15. 3. 2017.

V celé České republice letos školní projekce navštívilo  téměř 53 000 žáků se svými pedagogy. V regionech to bylo 40 574, v Praze pak 13 063 diváků a divaček. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z akcí, které jsme během letošního ročníku uspořádali.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.