inspiRACE: Inspirační akce v Pragovce 2019

26.11.2019 / Kdo jiný?

V rámci projektu Kdo jiný? jsme v pátek 22. listopadu 2019 uspořádali inspirační večer (nejen) pro mladé v netradičním prostoru pražské Pragovky pod názvem inspiRACE. 

Během večera představilo 9 prezentujících hostů své unikátní příběhy a projekty, po kterých následovaly zajímavé debaty a film na environmentální a udržitelná témata.

Mohli jsme se tak zamyslet nad stavem české krajiny prizmatem klimatické krize, zjistili jsme, že odpovědná spotřeba i výroba mohou být nejen koníčkem, ale i příležitostí ke startupu, jak neztratit vůli během natáčení dokumentárního filmu či jak lze v rámci komunity podporovat městskou cyklistiku.

Cílem celé akce bylo představit obecenstvu zajímavé aktivity, které v nedávné době iniciovali mladí lidé, a zároveň touto cestou ukázat, že rozjet vlastní dobrý projekt je možné. Večer byl plný motivace, inspirace, uvědomělého přístupu a příjemných seznámení.

Podívejte se, jaké inspirační projekty byly představeny, a na fotografie v naší fotogalerii . 

Děkujeme všem prezentujícím a účastníkům za krásný večer!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.