Pod stromeček vám přinášíme 5 nových českých snímků

Prosinec 2016

  • pod stromeček vám přinášíme 5 nových českých snímků
  • startuje 7. ročník projektu Z místa, kde žijeme
  • projekcí a debat v rámci Měsíce filmu na školách se od roku 2005 zúčastnilo více než 300 tisíc žáků a studentů

Ke stažení v PDF

Až vás o vánočních prázdninách omrzí pohádky, přihlaste se na jsns.cz. Najdete tu nově 5 českých dokumentárních filmů, které rozhodně stojí za zhlédnutí a které můžete hned po Novém roce díky připravené metodice představit i svým žákům.

Přihlaste se do projektu Z místa, kde žijeme a u příležitosti výročí Charty 77 hledejte společně se svými žáky příběhy těch, kteří vzdorovali totalitnímu režimu v Československu.

Před pár dny skončil 12. ročník Příběhů bezpráví – Měsíce filmu na školách, do kterého se přihlásilo 573 škol.

V pátek 9. prosince jsme spolu se studentským spolkem Agora pořádali konferenci Mediální obraz rozvojových témat pro vyučující, studenty pedagogických oborů i širší veřejnost.

Těšíme se na společné zážitky a nové nápady v následujícím roce.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.