Věstník / březen 2014

Březen 2014 (Střední a Základní školy)
  • už nyní můžete svou školu přihlásit do Studentských voleb do Evropského parlamentu
  • vyhlašujeme cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí
  • web jsns.cz oslavil první narozeniny s novou sekcí "Další vzdělávání pedagogů"

Ke stažení v PDF

Chystáme pro vás další studentské volby, tentokrát do Evropského parlamentu. Využijte příležitosti a seznamte žáky s tím, jak Evropský parlament funguje. Už nyní můžete svou školu do projektu přihlásit pomocí on-line formuláře.

Vůbec poprvé vyhlašujeme cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí. Nominovat jednotlivce nebo skupinu žáků do 30 let, kteří pozitivně ovlivňují život v komunitě nebo v celé společnosti, můžete na www.gratiastibi.cz.

V Praze skončil festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2014 a studentská porota vybrala jako vítězný film promítaný na školních projekcích Viva Cuba Libre - rapová vzpoura o kubánské rapové kapele. Festival ale nekončí, přesouvá se do dalších 33 měst po celé republice. Během festivalu jsme připravili setkání pro pedagogy, pro organizátory filmových klubů JSNŠ a vyhlásili jsme výherce literární soutěže Stíny minulosti.

Představujeme učitelku dějepisu a občanské výchovy Dagmar Kavkovou, která seznamuje své žáky s tématem lidských práv v kině.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.