Věstník / březen 2014

Březen 2014 (Střední a Základní školy)
  • už nyní můžete svou školu přihlásit do Studentských voleb do Evropského parlamentu
  • vyhlašujeme cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí
  • web jsns.cz oslavil první narozeniny s novou sekcí "Další vzdělávání pedagogů"

Ke stažení v PDF

Chystáme pro vás další studentské volby, tentokrát do Evropského parlamentu. Využijte příležitosti a seznamte žáky s tím, jak Evropský parlament funguje. Už nyní můžete svou školu do projektu přihlásit pomocí on-line formuláře.

Vůbec poprvé vyhlašujeme cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí. Nominovat jednotlivce nebo skupinu žáků do 30 let, kteří pozitivně ovlivňují život v komunitě nebo v celé společnosti, můžete na www.gratiastibi.cz.

V Praze skončil festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2014 a studentská porota vybrala jako vítězný film promítaný na školních projekcích Viva Cuba Libre - rapová vzpoura o kubánské rapové kapele. Festival ale nekončí, přesouvá se do dalších 33 měst po celé republice. Během festivalu jsme připravili setkání pro pedagogy, pro organizátory filmových klubů JSNŠ a vyhlásili jsme výherce literární soutěže Stíny minulosti.

Představujeme učitelku dějepisu a občanské výchovy Dagmar Kavkovou, která seznamuje své žáky s tématem lidských práv v kině.

Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.