VĚSTNÍK / ČERVEN 2014

Červen 2014 (Střední a Základní školy)
  • cena Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí má již své vítěze
  • připravujeme kampaň Proti ztrátě paměti
  • přes čtyři desítky aktivních středoškoláků ze Středočeského kraje se potkalo v Praze

Ke stažení v PDF

V pondělí 2. června jsme poprvé slavnostně vyhlásili vítěze ceny Gratias Tibi pro mladé lidi za občanskou aktivitu pozitivně ovlivňující život ve společnosti. Mladí lidé z Blatné, Předlic a Vroutku převzali ocenění z rukou významných osobností společenského a kulturního života.

Připravujeme kampaň Proti ztrátě paměti s podtitulem Komunismus bolí dodnes. V Praze a řadě dalších měst se 26. června konají projekce filmů, besedy s pamětníky, výstavy.

Učitelé s námi mohou spolupracovat na přípravě nových audiovizuálních lekcí do výuky s tématem HIV/AIDS.

Na dvoudenní seminář se do Prahy sjeli mladí lidé z týmových projektů Kdo jiný? ve Středočeském kraji, kde kromě workshopů a představení plánů do budoucna proběhl také veletrh jednotlivých projektů.

Již podruhé jsme pro registrované pedagogy na jsns.cz připravili soutěž o pěkné ceny. Ze správných odpovědí jsme vybrali pět výherů. Gratulujeme!

Představujeme Štěpánku Šťastnou ze ZŠ Konečná v Karlových Varech, která společně s páťáky, jejich rodiči a sourozenci zasadila strom "mojí rodiny".

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.