VĚSTNÍK / ČERVEN 2014 / 2. část

Červen 2014 (Střední a Základní školy) 2. část
  • úspěšně proběhla kampaň Proti ztrátě paměti, žáci předávali ocenění pamětníkům
  • do kampaně Proti ztrátě paměti se zapojí také školy z rumunského Banátu
  • přes prázdniny připravujeme na jsns.cz nové AV lekce

Ke stažení v PDF

V předvečer výročí popravy Dr. Milady Horákové proběhla po celé ČR úspěšná kampaň Proti ztrátě paměti s podtitulem Komunismus bolí dodnes. Školy kromě streamování dokumentárních filmů a besed s pamětníky také předaly medaile osobnostem, které se postavily komunisickému režimu.

V červnu (17.–18.) představilo výsledky své práce 14 studentských týmů ze všech koutů republiky, které v rámci projektu Příběhy bezpráví – Z místa, kde žijeme pátraly po osudech pamětníků komunistické perzekuce.

Na 28. června připravujeme seminář pro pedagogy Jak využívat AV materiály při výuce průřezových témat.

Hledáme pedagogy ke spolupráci na přípravě nových AV lekcí na web k tématům multikulturního vzdělávání a rozvojovým cílům tisíciletí.

Bezplatně si u nás můžete objednat příručku s příklady dobré praxe s tipy vašich kolegů-pedagogů z projektu Příběh mojí rodiny.

Přes prázdniny připravujeme na jsns.cz nově AV lekce k výuce cizích jazyků a přírodovědě.

Klubáci jeli do Drážďan, kde se setkali s našimi partnery z Move it Young!

Do kampaně Proti ztrátě paměti se  zapojí také Petr Skořepa, učitel u českých krajanů ve sv. Heleně, Gerníku a v Moldava Noua.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.