věstník / duben 2014

Duben 2014 (Střední a Základní školy)
  • do 1. 5. můžete nominovat mladé lidi do 30 let na cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu či postoj
  • sekci "Další vzdělávání pedagogů" na jsns.cz jsme rozšířili o další nabídku
  • máme 8 nových AV lekcí ke komunistické propagandě

Ke stažení v PDF

Jen čtyři dny před konáním Studentských voleb do Evropského parlamentu 2014 pořádáme debatu pro veřejnost a pedagogy "Patří politika do škol?" s organizátory projektu a s odborníky z oblasti školství a vzdělávání.

Představujeme Renatu Trtíkovou z Gymnázia Nymburk, jejíž škola se zapojila do všech studentských voleb, které jsme pořádali.

Týmové projekty jsou v plném proudu: Uskutečnilo se setkání zástupů týmových projektů Kdo jiný?, které jsou zaměřené na aktivní účast mladých lidí na občanské společnosti. V Praze se také sešly týmy pátrající po příbězích Z místa, kde žijeme.

Studentské filmové kluby Jednoho světa na školách zaujaly na Ukrajině, kde koordinátorka filmových klubů popisovala jejich fungování. A klubáci v Čechách promítají svým spolužákům, zkoušejí metodu Peer to peer.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.