Věstník / SŠ / říjen 2013

Říjen 2013 (Střední školy)
  • stále se můžete přihlásit do Příběhů bezpráví - měsíce filmu na školách 2013
  • v listopadu pořádáme seminář pro pedagogy ZŠ i SŠ k moderním československým dějinám
  • minulý týden proběhly Studentské volby a debata středoškoláků s politiky

Ke stažení v PDF

Stále se můžete přihlásit do Příběhů bezpráví - měsíce filmu na školách 2013 a uspořádat projekci filmu a následnou debatu s pamětníkem. Projekci můžete doplnit výstavou, kterou vám zdarma zapůjčíme.

Na listopad chystáme pro mimopražské pedagogy ze ZŠ i SŠ jednodenní seminář s tématem moderních československých dějin.

Minulý týden proběhly Studentské předčasné parlamentní volby, kterých se zúčastnilo 434 SŠ z celé České republiky. V souvislosti se Studentskými volbami jsme také uspořádali debatu středoškoláků s politiky s názvem Naše předvolební otázky, na níž přišlo přes 250 studentů.

Některé z našich AV lekcí plánujeme transformovat tak, abyste je mohli používat také v hodinách cizích jazyků.

Na webu jsns.cz máme již 1 700 registrovaných uživatelů a dostali jsme se s ním do finálního hlasování ankety Křišťálová lupa 2013 - Cena českého Internetu.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.