Věstník / SŠ / únor 2013

Únor 2013 (Střední školy)
  • - nový audiovizuální portál Jednoho světa na školách pro pedagogy i žáky
  • - projekce pro školy v Praze i regionech v rámci festivalu Jeden svět
  • - soutěž pro organizátory Studentských filmových klubů JSNŠ

Ke stažení v PDF

Spustili  jsme pro vás nový audiovizuální vzdělávací portál. Filmy a výukové materiály od nynějška online.

Během března a dubna budou v Praze a dalších městech po celé České republice v rámci festivalu Jeden svět probíhat dopolední projekce pro základní a střední školy. Během festivalu je také na 7. 3. naplánována speciální projekce pro učitele - bude promítán film Všichni spolu na téma rovných šancí ve vzdělávání; pozvání na následnou diskuzi přijal bývalý ministr školství Jan Sokol.

Během února probíhá soutěž pro organizátory Studentských filmových klubů JSNŠ. Zúčastnit se může každý filmový klub, který uspořádá zajímavou akci nad rámec běžných projekcí.

Připojili jsme se k výzvě občanského sdružení PANT s názvem Dějiny jako plastelína a kladivo, která chce otevřít celospolečenskou debatu věnující se tomu, aby naše nedávné dějiny nebyly nepatřičně zjednodušovány.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.