Věstník / SŠ / září 2013

Září 2013 (Střední školy)
  • na začátku října proběhnou Studentské předčasné parlamentní volby
  • spustili jsme registraci do 9. ročníku Příběhů bezpráví - měsíce filmu na školách 2013
  • v říjnu proběhne setkání organizátorů Studentských filmových klubů JSNŠ

Ke stažení v PDF

Školy se mohou registrovat do Studentských předčasných parlamentních voleb a díky projektu seznámit studenty s volebním systémem ČR a se základními demokratickými principy.

Spustili jsme registraci do 9. ročníku Příběhů bezpráví - měsíce filmu na školách. Letošní ročník je zaměřen na důležité etapy našich moderních dějin.

Hledáme pedagogy, kteří by nám pomohli s testováním nových výukových aktivit a kteří mají zkušenosti s některými z našich filmů.

V říjnu proběhne setkání organizátorů Studentských filmových klubů JSNŠ. Tentokrát s tématem, jak oslovovat média a zajistit klubům lepší PR.

Od září si školy mohou objednávat metodickou příručku Food Right Now - Všichni mají právo na jídlo, která popisuje problematiku celosvětového hladu v kontextu globálních souvislostí.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.