Věstník / únor 2014

Únor 2014 (Střední a základní školy)
  • Věstník JSNŠ má novou grafickou podobu a bude pouze jeden pro ZŠ i SŠ dohromady
  • blíží se festival Jeden svět 2014 a s ním i dopolední školní projekce
  • na přelom dubna a května chystáme Studentské volby do Evropského parlamentu

Ke stažení v PDF

Během festivalu Jeden svět 2014 chystáme pro žáky ze základních a středních škol dopolední projekce. Nezapomínáme ale ani na učitele. V kině Lucerna proběhne speciální projekce pro pedagogy. Během festivalu se také uskuteční setkání orgánizátorů Studentských filmových klubů Jednoho světa na školách.

Zveme vás na fotografickou výstavu o Janu Palachovi na Staroměstskou radnici v Praze, kterou připravila fotografka Dana Kyndrová. Dlouhodobě s ní spolupracujeme a s jejími fotogarfiemi se můžete setkat v našich některých publikacích.

Co všechno můžete dělat s filmy na jsns.cz? Přehrávat je přímo on-line, stahovat, ukládat na přenosné paměťové zařízení a později přehrát.

V rubrice Představujeme máme tentokrát Jitku Hudečkovou - dějepisářku z Uherského Brodu, která si se šesťáky vypráví Příběh mojí rodiny.

Na přelom dubna a května chystáme Studentské volby do Evropského parlamentu. Sledujte náš web.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.