VĚSTNÍK / ZÁŘÍ 2014

Září 2014 (Střední a Základní školy)
  • Příběhy bezpráví - měsíc filmu na školách: jubilejní ročník věnovaný sametové revoluci
  • připravili jsme info stránku na jsns.cz s aktivitami do hodin k podzimním komunálním volbám
  • zveřejnili jsme výsledky výzkumu mezi českými středokoláky

Ke stažení v PDF

Desátý ročník Měsíce filmu na školách přináší pro školy novou formu zapojení. Se žáky můžete pátrat po příbězích revoluce ve vašem městě a s ostatními ji sdílet přes mapovou aplikaci.

Na jsns.cz jsme připravili stránku s aktivitami do hodin, které žáky seznámí s fungováním voleb. Ve středu 1. října uspořádáme pro studenty z Prahy a okolí debatu "Naše Praha" se zástupci politických stran, hnutí a koalic, které budou ve volbách kandidovat.

Zveřejnili jsme výsledky dotazníkového šetření mezi studenty českých středných škol. Výzkum byl zaměřen na jejich životní hodnoty a postoje.

V MF Dnes nám vyšla příloha k projektu Příběh mojí rodiny, který hodnotili pozitivně učitelé, žáci i rodiče.

Hledáme pedagogy ke spolupráci: k testování aktivit k sociálním spotům s rozvojovou tematikou (dětská práce, gender, migrace, fair trade) a budeme rádi za tipy na nové dokumentární a vzdělávací filmy, které používáte ve výuce.

Jana Střížková ze ZŠ Anežky České v Ústí nad Labem si pochvaluje jsns.cz. Díky němu se děti dozvějí, že svět nejsou jenom supermarkety plné jídla.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.