Věstník / ZŠ / červen 2013

Červen 2013 (Základní školy)
  • Novinky na webu JSNŠ: stahování filmů a zpřístupnění filmů žákům na omezenou dobu
  • Příběhy bezpráví: kampaň Proti ztrátě paměti spuštěna
  • Výtvarná soutěž pro žáky do 13 let Jeden svět dětem

Ke stažení v PDF

Opět jsme vylepšili náš web. Od nynějška můžete stahovat filmy z našich AV lekcí a zpřístupnit filmy žákům na omezenou dobu v případě, že byste je chtěli například využít v rámci domácí přípravy.

Spustili jsme kampaň Proti ztrátě paměti, která vyvrcholí akcemi 27. června, v den výročí popravy dr. Milady Horáková. Může se zapojit i vaše škola.

S posledním červnovým dnem je uzávěrka nominací pro Cenu Příběhů bezpráví, kterou udělují studenti za odvážné činy a postoje v období komunistického Československa.

Připravujeme již 9. ročník Příběhů bezpráví - měsíce filmu na školách. Tento rok budete moci zcela nově promítat filmy on-line na našem portálu.

Sbíráme příspěvky ze škol k projektovým dnům do připravované publikace.

Uzávěrka soutěžních prací k výtvarné soutěži Jeden svět dětem je koncem června.

Zdarma je objednání publikace Základy dokumentárního filmu.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.