Věstník / ZŠ / únor 2013

Únor 2013 (Základní školy)
  • nový audiovizuální portál Jednoho světa na školách pro pedagogy i žáky
  • projekce pro školy v Praze i regionech v rámci festivalu Jeden svět
  • Příběhy bezpráví a výzva občanského sdružení PANT "Dějiny jako plastelína a kladivo"

Ke stažení v PDF

Spustili  jsme pro vás nový audiovizuální vzdělávací portál. Filmy a výukové materiály od nynějška online.

Během března a dubna budou v Praze a dalších městech po celé České republice v rámci festivalu Jeden svět probíhat dopolední projekce pro základní a střední školy. Během festivalu je také na 7. 3. naplánována speciální projekce pro učitele - bude promítán film Všichni spolu na téma rovných šancí ve vzdělávání; pozvání na následnou diskuzi přijal bývalý ministr školství Jan Sokol.

Připojili jsme se k výzvě občanského sdružení PANT s názvem Dějiny jako plastelína a kladivo, která chce otevřít celospolečenskou debatu věnující se tomu, aby naše nedávné dějiny nebyly nepatřičně zjednodušovány.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.