Založte klub

Filmový klub Jednoho světa na školách může založit kterýkoliv středoškolák nebo ideálně skupina středoškoláků, nyní mohou promítat i Junáci. Projekce jsou tedy organizovány studenty pro jejich spolužáky, nejčastěji přímo ve škole po vyučování. Ve výjimečných případech lze filmový klub založit i na vysoké škole. Filmy – kterých máme v nabídce už přes 100 – a další materiály vám poskytneme zdarma

 

Pár informací, které byste měli vědět, než založíte klub

 • Projekce jsou určeny hlavně středoškolákům. Pokud jste Junáci, či studujete na vysoké škole a máte vážný zájem také založit filmový klub, napište nám e-mail na zuzana.trachtova@jsns.cz.
 • Filmový klub by měl uspořádat projekci minimálně jednou za dva měsíce.
 • Filmy si můžete bezplatně zapůjčit, ale je zakázáno kopírovat nebo půjčovat dalším osobám a subjektům. To je asi jasné, ale musíme to sem napsat.
 • Jako „klubáci" se musíte minimálně jednou do roka účastnit setkání organizátorů filmových klubů. Jsou to super srazy se spoustou informací a legrace, takže to stojí za to.

 

Jak založit klub a začít promítat?

 • Přihlaste se na tomto webu, poté vyplňte online přihlášku.
 • Díky registraci budete mít přístup k filmům, které budete moci zdarma streamovat online nebo stahovat. (Přihlášení do klubu a registrace na webu jsou dva odlišné kroky.)
 • Vyplnili jste přihlášku, zaregistrovali se na webu a můžete se pustit do své první projekce. Vyberte si v nabídce filmů dokument, který byste chtěli promítat.
 • Dále postupujte podle toho, jestli je film dostupný online, nebo na DVD:
  1. Pokud je online, můžete ho streamovat přímo z webu.
  2. Pokud je k dispozici pouze na DVD a je třeba si ho tedy půjčit, vyplňte online formulář pro objednání filmu. Tuto objednávku musíte odeslat minimálně dva týdny před plánovanou projekcí, aby se vše stihlo.
 • O projekci dejte vědět koordinátorce projektu. Vyplňte zprávu o plánování projekce nebo jí napište na mail nebo FB - zuzana.trachtova@jsns.cz. Proč musíte projekci oznamovat? Je pro nás a naše donory důležité vědět, které filmy promítáte, ale hlavně vaši projekci přidáme do programu, ať je vidět, že váš klub žije!
 • Pak vás čeká organizační práce: pusťte se do propagace vaší projekce a ohlídejte si technické vybavení. Nebojte, podrobnosti, na co vše si dát pozor, stejně jako podklady pro propagaci, vám zašleme po přihlášení do klubu.
 • Po projekci nám do jednoho týdne vraťte DVD, pokud jste si ho vypůjčili.
 • Na závěr vyplňte online zprávu o projekci a pošlete nám fotky, reakce diváků, zkrátka cokoliv, čím se chcete pochlubit.

A nezapomeňte: koordinátor projektu je připraven vám kdykoliv poradit, tak se ozvěte. A mimochodem: spoustu zkušeností můžete s ostatními klubáky sdílet nejen na setkáních, ale taky v naší přísně tajné (uzavřené) skupině na Facebooku.

 

Na konec ještě povinný právní dovětek:

Zasláním a vyplněním formuláře souhlasíte s tím, že společnost Člověk v tísni, o. p. s., IČ: 25755277, bude zpracovávat vaše osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení, e-mail a telefon (uvedené v přihlašovacím formuláři pro založení filmového klubu). Zpracováním se rozumí shromažďování a používání vašich údajů pro účely realizace projektu Studentské filmové kluby Jeden svět na školách a pro informování o dalších projektech, činnostech a nabídkách programu Jeden svět na školách, a to nejpozději do 31. 12. 2020.

 

Fotogalerie

Podívejte se na fotky se setkání studentů z filmových klubů po celé České republice.

Zuzana Trachtová

Kdo jiný?, Filmové kluby

E-mail: zuzana.trachtova@jsns.cz

Tel.: 731 469 016