Projekce pro vyučující

Nezapomínáme ani na vyučující, kteří nám žáky a studenty přivádí do kin, nebo během roku pracují s našimi filmy na webu. Jako poděkování pro ně každý rok během festivalu Jeden svět pořádáme speciální projekci. 

Letos vám 29. 3. od 14:00 v Kině Lucerna (Vodičkova 36, Praha 1) promítneme snímek Zatracená práce (F@ck This Job) a seznámíme vás s projekty, které pro vás v oblasti vzdělávání o lidských právech tento rok chystáme.

Připravujeme pro vás také diskuzi po filmu s hostem Rostislavem Valvodou z Prague Civil Society Centre a neformální setkání s týmem JSNS v Kavárně Langhans (Vodičkova 707/37, Praha 1), kde bude přichystáno drobné občerstvení.

Na akci se, prosím, registrujte níže na stránce, nejpozději do 27. března 2022.

Zatracená práce

Vera Krichevskaya | Velká Británie, Německo,...
Rozbalit

Zatracená práce

Vera Krichevskaya | Velká Británie, Německo, Rusko | 2021 | 52 min. | 16+

Téma filmu: nedemokratické režimy, zpravodajství a publicistika, sociální sítě a internet, současná ruská propaganda

Průřezová témata: mediální výchova, osobnostní a sociální výchova, občan v demokratické společnosti, výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech

Film skrze osobní příběh zakladatelky TV Dožď  Natalie Sindějovové mapuje turbulentní vývoj této stanice a odkrývá, co obnáší poskytování nezávislého zpravodajství v Putinově Rusku. 

Natalie se rozhodne založit svůj vlastní “optimistický” televizní kanál pojmenovaný TV Dožď (Déšť). V roce 2008 začíná od nuly, hlavního investora získává díky pohádkové svatbě s bohatým bankéřem. „Déšť je pro mě dobrodružství!“ volá, zatímco tančí bosa v dešti na střeše budovy své stanice, šťastná, že se její sen plní. Jako generální ředitelka dává dohromady dobře fungující tým a přes veškeré počáteční zádrhele vybuduje během několika let z původně divácky zaměřeného kanálu zásadního hráče v nezávislé žurnalistice. Kvůli reportážím, v nichž dává prostor protivládním hlasům, však TV Dožď čím dál víc naráží na odpor režimu. Kam až se nátlak vystupňuje?

  Ukázka na Youtube

 

 

Zavřít

×

Před vyplněním formuláře se přihlaste do svého JSNS.CZ profilu.

Chci se přihlásit

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.