Projekce pro vyučující

Nezapomínáme ani na vyučující, kteří nám žáky a studenty přivádí do kin, nebo během roku pracují s našimi filmy na webu. Jako poděkování pro ně každý rok během festivalu pořádáme speciální akci. 

Letos vám 9. 3. od 14.00 v kině Lucerna promítneme snímek Zmetci (The Bad Kids). Můžete se samozřejmě také těšit na tradiční diskuzi po filmu, jako vždy na ni pozveme nějakého zajímavého hosta. Poté vás rádi uvidíme na skleničce vína ve festivalovém centru v kavárně Langhans. Mimopražským návštěvníkům po domluvě proplatíme cestovné.

Přihlašovat se můžete pomocí jednoduchého formuláře do 2. března.


Zmetci / Keith Fulton / USA / 2015 / 101 min.

Střední škola Black Rock je jejich poslední šance. Dospívající, kteří do téhle alternativní školy uprostřed Mohavské pouště v Kalifornii chodí, pocházejí z rozvrácených rodin, mají problémy s drogami nebo se už v náctiletém věku stali rodiči. Pro všechny je škola mnohem víc než jen možnost, jak si udělat maturitu a dostat v budoucnu lepší práci. Představuje pro ně cestu z bludného kruhu vlastního života, který jim nepřipravil zrovna nejlepší startovní pozici. I přes trpělivost místních učitelů, kteří jim dodávají kuráž a poskytují tolik potřebnou emocionální podporu, je pro vykořeněné děti někdy velmi těžké neopakovat chyby vlastních rodičů.

  Ukázka na Vimeo