Projekce pro vyučující

Nezapomínáme ani na vyučující, kteří nám žáky a studenty přivádí do kin, nebo během roku pracují s našimi filmy na webu. Jako poděkování pro ně každý rok během festivalu Jeden svět pořádáme speciální projekci. 

Letos vám 10. 3. od 13.30 v Centru současného umění DOX promítneme snímek Mám to v krvi (In My Blood It Runs). Připravujeme pro vás také diskuzi po filmu se zajímavým hostem. Akci zakončíme neformálně a to setkáním s týmem Jednoho svět na školách třeba se skleničkou vína. 

Prodlužujeme přihlašování, registrujte se prosím níže na stránce, nejpozději do 6. března.

 

Mám to v krvi / Maya Newell / Austrálie/ 2018 / 84 min.

Hlavní hrdina, desetiletý Dujuan je jedním ze tří dětí, které vyrůstají se svojí matkou a babičkou na chudém předměstí města Alice Springs v severní Austrálii. Společně s partou kamarádů tráví veškerý svůj volný čas venku a o víkendech jezdí se svou babičkou do buše, kde sídlí jejich komunita. Babička se mu se střídavými úspěchy snaží předat rodný jazyk a prostřednictvím osobních příběhů i historii jejich etnika. Vedle toho Dujuan chodí do školy, kde zápasí se vzdělávacím systémem, který stále nereflektuje životní realitu a historii původních obyvatel Austrálie. Poetický snímek sleduje svérázného a tvrdohlavého chlapce a jeho osobní boj za nalezení bezpečného prostoru, v němž by mohl vyrůst a dospět.

Před vyplněním formuláře se přihlaste do svého JSNS.CZ profilu.

Chci se přihlásit