Výtvarná soutěž Jeden svět dětem 2015

Jako každý rok jsme na školních projekcích mezinárodního festivalu o lidských právech JEDEN SVĚT, vyhlásili výtvarnou soutěž JEDEN SVĚT DĚTEM určenou žákům do 13 let. Zadání soutěže bylo nakreslit obrázek, který by zachytil pocity a dojmy z promítaných filmů či sociálních spotů. Zúčastnit se mohly všechny děti, které byly na školních projekcích v jakémkoliv festivalovém městě.

Letos nám dorazilo přes 400 krásných obrázků, které děti vytvořily samostatně nebo v kolektivech. Odborná porota ve složení: Petr Hauzírek (Česká televize), ilustrátorka a animátorka Pavla Dudova (:Dečko) a Linda Šilingerová (Jeden svět na školách) vybrala vítězné práce devíti jednotlivců, jednoho kolektivu a jeden komiks ve speciální kategorii. Výběr vítězných obrázků byl pro porotu hodně složitý, protože všechna došlá díla byla opravdu pěkná.

Slavnostní představení výherců a předání cen v podobě výrobků z namibijské chráněné dílny Člověka v tísni, proběhlo v Planetě YÓ, která bude odvysílána 1. 10. 2015 na Déčku. Podívat se zatím můžete na fotogalerii výherních obrázků a fotografií z natáčení.

Vítězové v kategorii jednotlivců

Vítězný kolektiv

Vítězný komiks:

Všem výhercům gratulujeme a také moc děkujeme všem zúčastněným, že se do soutěže zapojili.