Studentská porota

Každý rok vybíráme několik aktivních středoškoláků, kteří jsou zapojeni do programu Jeden svět na školách (buď vedoucí filmových klubů nebo účastníky projektů), kteří pak hodnotí nejlepší film v kategorii Jeden svět pro studentky a studenty. Vítězný film je vyhlášen na slavnostním zakončení a obdrží cenu studentské poroty.

Ve studentské porotě roku 2019 zasednou:

 

Ester Hadašová

Ester (18) žije v Polici nad Metují a studuje poslední ročník na gymnáziu v Broumově. Na škole založila studentský parlament. Aktivně se snaží přiblížit spolužákům lidskoprávní problematiku pomocí projektů a různých akcí na škole. Pomáhá jako dobrovolnice na Broumovských diskuzích a na promítání Jednoho světa. Vyhrála soutěž Příběhy 20. století. Nyní se připravuje na maturitu a na studium na vysoké škole.

 

 

Ondřej Nykl

Ondřej (17) žije v Praze a chodí na Malostranské gymnázium, kde bude za rok maturovat. Na škole organizuje veřejná promítání multižánrového filmového klubu a zapojuje se i do dalších studentských aktivit (v minulosti například pořádání otevřených panelových diskuzí). Zajímají ho především humanitní obory a umění. V budoucnu by se rád věnoval filmu. Krom toho ho naplňuje sport, zejména florbal s cyklistikou, a postsportovní relax.

 

 

Nikola Hlavatá

Nikola (18) je sedmým rokem studentkou Jiráskova gymnázia v Náchodě, kde také od narození žije. Na gymnáziu vede již třetím rokem Filmový klub JSNS. Po dokončení studia na gymnáziu by chtěla studovat pedagogiku, protože k dětem má už teď velmi blízko. Je aktivní dobrovolnicí v neziskové organizaci Hopsáček a ve spolku dětí a mládeže Eldorádo. Pravidelně během roku vede dětské kroužky a v létě organizuje několik táborů.