Studentská porota

Každý rok vybíráme několik aktivních středoškoláků, kteří jsou zapojeni do programu Jeden svět na školách (buď vedoucí filmových klubů nebo účastníky projektů), kteří pak hodnotí nejlepší film v kategorii Jeden svět pro studentky a studenty. Vítězný film je vyhlášen na slavnostním zakončení a obdrží cenu studentské poroty.

Cenu studentské poroty 2019 získal film #FollowMe režiséra Nicholase Veeula: „Tento snímek jsme vybrali, protože se bezprostředně týká takřka nás všech, mladých lidí. Díky němu jsme mohli nahlédnout pod pokličku věcí, o kterých tušíme, že se dějí, ale často si to ani nechceme připustit. Téma je atraktivně zpracované a film nás okamžitě vtáhnul do děje. Věděli jste, že je například možné doslova si koupit imaginární sledovatele ve virtuálním světě? Můžeme opravdu klesnout tak hluboko, že naši popularitu bude určovat jen počet followerů? Tento film nás přiměl se nad tím zamyslet.“

 

Ve studentské porotě roku 2019 zasedli:

 

Ester Hadašová

Ester (18) žije v Polici nad Metují a studuje poslední ročník na gymnáziu v Broumově. Na škole založila studentský parlament. Aktivně se snaží přiblížit spolužákům lidskoprávní problematiku pomocí projektů a různých akcí na škole. Pomáhá jako dobrovolnice na Broumovských diskuzích a na promítání Jednoho světa. Vyhrála soutěž Příběhy 20. století. Nyní se připravuje na maturitu a na studium na vysoké škole.

 

 

Ondřej Nykl

Ondřej (17) žije v Praze a chodí na Malostranské gymnázium, kde bude za rok maturovat. Na škole organizuje veřejná promítání multižánrového filmového klubu a zapojuje se i do dalších studentských aktivit (v minulosti například pořádání otevřených panelových diskuzí). Zajímají ho především humanitní obory a umění. V budoucnu by se rád věnoval filmu. Krom toho ho naplňuje sport, zejména florbal s cyklistikou, a postsportovní relax.

 

 

Nikola Hlavatá

Nikola (18) je sedmým rokem studentkou Jiráskova gymnázia v Náchodě, kde také od narození žije. Na gymnáziu vede již třetím rokem Filmový klub JSNS. Po dokončení studia na gymnáziu by chtěla studovat pedagogiku, protože k dětem má už teď velmi blízko. Je aktivní dobrovolnicí v neziskové organizaci Hopsáček a ve spolku dětí a mládeže Eldorádo. Pravidelně během roku vede dětské kroužky a v létě organizuje několik táborů.