Studentská porota

Každý rok vybíráme několik aktivních středoškoláků, kteří jsou zapojeni do programu Jeden svět na školách (buď vedoucí filmových klubů nebo účastníky projektů), kteří pak hodnotí nejlepší film v kategorii Jeden svět pro studentky a studenty. Vítězný film je vyhlášen na slavnostním zakončení a obdrží cenu studentské poroty.

 

Ve studentské porotě roku 2020 zasednou:

 

Anděla Kahounová

Anděla (17) žije v Praze a momentálně studuje druhý ročník gymnázia prof. Jana Patočky. V rámci projektu Člověka v Tísni - Z místa, kde žijeme - se podílela na představení příběhu pamětníka, který emigroval do USA. Mimo školu se věnuje skautingu, kde vede světlušky. Krom toho ji také baví sport a psychologie, které by se v budoucnu ráda věnovala.

 

 


Ondřej Němec

Ondřej (18) studuje maturitní ročník všeobecného gymnázia v Tišnově, kde se momentálně snaží o znovuobnovení studentského parlamentu. Ve stejném městě žije přes 10 let a více než polovinu z toho navštěvuje místní festival Jeden svět, na jehož pořádání se také podílí. Jakožto umělecky založeného člověka ho mimo filmy naplňuje především hudba, doufá, že v budoucnu bude studovat na brněnské JAMU.

 

 

Adéla Černá

Adéla (18) žije v Českých Budějovicích a chodí do oktávy na gymnázium. Od starších studentů převzala vedení dobrovolnického projektu Z5NA1, v rámci jehož středoškolští studenti doučují děti ze sociálně slabších rodin. Zajímají ji především jazyky, kultura a humanitní obory. Sama několik let hrála v amatérském divadelním souboru a momentálně je členkou českobudějovické skupinky tvůrčího psaní.