Studentská porota

Každý rok vybíráme několik aktivních středoškoláků, kteří jsou zapojeni do programu Jeden svět na školách (buď vedoucí filmových klubů nebo účastníky projektů), kteří pak hodnotí nejlepší film v kategorii Jeden svět pro studentky a studenty. Vítězný film je vyhlášen na slavnostním zakončení a obdrží cenu studentské poroty.

Cenu Studenské poroty Jeden svět 2018 získal dokument Mír s vámi slovenského režiséra Juraje Mravce, který zachycuje životy obyčejných lidí uprostřed konfliktu na východní Ukrajině. „Vybrali jsme film, který je pro nás blízký a diváka zaujme svou autentičností a aktuálností tématu. Podle našeho názoru dokument nabízí více úhlů pohledu a ukazuje celou problematiku komplexně a zároveň přehledně,“ vysvětlují členové poroty.

Ve studentské porotě roku 2018 zasedli:

 

Kateřina Drápelová

Kateřina (17) žije v Třebíči, kde studuje již sedmým rokem na místním gymnáziu. Jako dobrovolnice se aktivně podílí na organizaci festivalu Jeden svět v Třebíči a pořádá projekce na gymnáziu. Je aktivní ve studentských samosprávách, spolupracuje také s organizací Lumos. Věnuje se také sportu, a to především lyžování a plavání. Po gymnáziu by chtěla studovat lékařskou fakultu.

 

 

 

Sufian Massalema

Sufian (18), bydlí ve Smržovce a chodí na Gymnázium Doktora A. Randy v Jablonci nad Nisou, kde se aktivně zapojuje do školních projektů. V minulém roce se umístil na třetím místě v soutěži Hledá se LEADr., pořádanou Jedním světem na školách. Mladým lidem se snaží představit jemu blízká témata, jako je islám nebo poměry v arabských zemích. Po maturitě by se chtěl věnovat právu nebo některému z oborů na Fakultě sociálních věd.

 

 

Beáta Vitovská

Beáta (19) žije v Praze a studuje poslední ročník na Malostranském gymnáziu. Na škole organizuje Filmový klub Jednoho světa na školách a účastní se Studentského summitu. Je pro ni důležité podílet se na šíření obecného povědomí jak u sebe, tak u ostatních. Ráda cestuje, plave a stará se o svého koně. Připravuje se k maturitě, po které by chtěla studovat na právnické fakultě nebo obor mezinárodní teritoriální studia.