Zapojte se do aktuálního ročníku

Nabízíme vám další běh projektu Kdo jiný?. Připravili jsme pro vaše studenty intenzivní vzdělávací program, díky kterému se během několika měsíců naučí přetavit své nadšení a potenciál do vlastních projektů.  Tyto roky chceme podpořit především projekty v oblasti klimatické změny, zodpovědné udržitelné spotřeby a obecně životního prostředí.

Registrace

Žádné teoretické poučky

Aby studenti a studentky se svými nápady uspěli, je pro ně důležitá vaše podpora a vedení. Velmi si proto vážíme vašeho úsilí. Máme dlouhodobé praktické zkušenosti a propracované postupy, které vám práci se studenty co nejvíce ulehčí. Vám a vašim studentům nabídneme:

  • 2 víkendová setkání týmů naplněná inspirací a praktickými workshopy; 
  • 1 webinář v polovině projektu; 
  • 1 bonusové setkání na festivalu Jeden svět
  • užitečné metodické materiály pro vás i pro studenty;
  • mentoring & konzultace studentských projektů po celou dobu projektu; 
  • možnost minigrantů;
  • semináře & podpora i pro vás.

 

 „Líbilo se mi, že jsme řešili věci z praxe. Šlo to samo a přitom mi to dalo důležité věci do života.“ (student SŠ)

 

Kdo jiný? - Krok za krokem

leden 2023                

Online informační setkání pro vyučující v 16:00

Přihlásili jste se se svými studenty a studentkami do projektu a chcete zjistit víc? Přihlaste se na informační setkání na platformě Zoom. 

leden 2023

Deadline přihlášek

Vyplnění přihlášky vám zabere jen několik minut. Přihlásit můžete týmy složené ze studentů SŠ starších 15 let.

únor 2023

Úvodní inspirační setkání InspiRACE

Namotivujeme váš tým, aby rozjel vlastní aktivitu. Na setkání pozveme představitele zajímavých projektů především z oblasti životního prostředí. Těšit se můžete na zajímavé diskuze a spoustu inspirace. 

únor 2023 

Úvodní setkání týmů (vytvoření akčního plánu) 

Po úvodním setkání bude následovat víkendové setkání účastníků.  Na setkání budou studenti moci svoje nápady konzultovat s odborníky, dostanou se tak věcem více „na kloub“. Seznámíme je navíc se základy plánování a realizování projektů, na kterých budou následně společně pracovat. Nápady tak začnou získávat jasnější obrysy. 

„Nejzajímavější pro mě bylo vyzkoušet si pracovat v týmu. Občas je to opravdu dost složité.“ (student SŠ)
Víkendové setkání pro mě bylo jako nával pozitivní energie, připadám si tady jako v úplně jiném světě. Mám hromadu inspirace pro další možnosti a nové nápady, které mi vystačí na dlouho.“ (studentka SŠ)
únor - květen 2023

Průběžná práce na školách (z nápadů se stává realita)

Studenti se s vaší podporou věnují plánování a realizaci vlastních projektů. Nabídneme vám podporu mentora či odborníka přesně na míru vašemu týmu a škole. Podívejte se příklady projektů z minulých let.

březen 2023                            

Jako odměnu za ochotu zapojit se vás a vaše studenty pozveme na další ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět a připravíme pro vás nabitý program. 

duben 2023

Online setkání & webinář (jak jsme na tom) 

Abychom neztratili kontakt nebo motivaci, potkáme se na online setkání. Společně posuneme vznikající projekty zase o něco dál. Během jednoho odpoledne zhodnotíme dosavadní postup a nabídneme studentům workshop na míru.  

květen 2023

Závěrečné setkání (zhodnocení celého úsilí) 
Týmy se na závěrečném víkendovém setkání pochlubí výsledky svého snažení a vše náležitě oslavíme. Zhodnotíme, co se podařilo a kde to naopak „skřípalo“. V neposlední řadě také studentům nabídneme, jak mohou své projekty dále rozvíjet nebo jak jinak se mohou angažovat.

Projekt Kdo jiný? je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Partneři