Celoroční kurz mediálního vzdělávání pro vyučující SŠ

Od roku 2018 pravidelně pořádáme bezplatný akreditovaný kurz mediálního vzdělávání pro vyučující všech SŠ, knihovníky, metodiky prevence a další pracovníky s mládeží v rozsahu 40 hodin. Skládá se z celkem sedmi půldenních seminářů a je veden zkušenými lektory. Témata jednotlivých seminářů vycházejí z naší metodiky 5 klíčových otázek a jsou zaměřené například na fungování médií, zpravodajství, práci novinářů, reklamu, pohyb na internetu, digitální stopy
či na sociální sítě a bubliny.

Účastníky kurzu čeká jak praktická analýza mediálních sdělení, tak i práce s dalšími AV lekcemi a materiály (promítání dokumentárních filmů, reflexe emocí, aktivity do výuky), a metodická a odborná podpora ze strany organizačního týmu a lektorů. Na probírané téma vždy promluví i hosté z oboru: novináři a zástupci tištěných, televizních a online médií a další mediální odborníci. V minulých letech se seminářů zúčastnili například novináři Petra Procházková, Aneta Snopová a Radek Bartoníček.

Kurz otevíráme na začátku každého školního roku, fyzické semináře probíhají v centru Prahy.

Kapacita kurzu je 25 účastníků.

V případě dotazů, prosíme, kontaktujte:

Martin Ministr

Mediální vzdělávání

E-mail: martin.ministr@jsns.cz

 

               Chci odebírat Bulletin

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.