Týdny mediálního vzdělávání 2018 proběhly

Během posledních šesti týdnů školního roku 2017/2018 proběhl druhý ročník Týdnů mediálního vzdělávání. Opět jsme školám nabízeli zajímavé aktivity, které byly zaměřeny na rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků a studentů po celé České republice.

Letošní motto O pravdu? připomínalo důležitost rozlišování pravdivých a důvěryhodných informací v době, kdy se na sociálních sítích rychle šíří značné množství nepravdivých zpráv.

Podívejte se na kompletní přehled aktivit a vzdělávací materiálů, které jsme v rámci Týdnů mediálního vzdělávání nabídli.

Těšíme se opět 20. května - 28. června 2019!


Panelová diskuze

Druhý ročník Týdnů mediálního vzdělávání zahájila 21. května panelová diskuze s novináři na téma (Ne)věříme médiím...

Na portálu Seznam Zprávy, nebo zde na naší stránce, jste mohli v pondělí 21. května od 13 hodin sledovat živý přenos debaty z Knihovny Václava Havla. O tématu (ne)důvěry vůči médiím diskutovali Erik Tabery (Respekt), Jiří Hošek (Seznam Zprávy), Petr Šabata (Český rozhlas) a Nora Fridrichová (Česká televize). Debatu moderoval Adam Široký, finalista soutěže Hledá se LEADr. z roku 2016. Na záznam debaty se můžete podívat níže.

 

 

Letos jsme spolupracovali také s knihovnami

Ve spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků, Národní knihovnou České republiky a krajskými knihovnami jsme uspořádali 6 seminářů na téma Mediální gramotnost pro knihovníky.
Knihovny také mohli uspořádat vlastní debatu s novinářem a od nás obdržet doplňující materiály na téma mediálního vzdělávání.
Více o nabídce pro knihovny a o tom, jak se mohli zapojit najdete zde.

 

Máte zájem dostávat aktuální informace z první ruky?
Zaregistrujte se pro odběr Bulletinu mediálního vzdělávání.

Máte zájem o sadu materiálů k mediálnímu vzdělávání?
Objednejte si ji kdykoliv v průběhu roku, zašleme Vám ji ZDARMA poštou.

Pokud máte jakýkoli dotaz, napište nám na e-mail tmv@jsns.cz.