Nabídka Týdnů mediálního vzdělávání 2021

Mediální ring, kvízy i videohra! Týdny mediálního vzdělávání 2021 přináší rozmanitou nabídku.

Podívejte se na nový pořad o mediálním prostředí, zahrajte si se žáky videohru k prevenci kyberšikany, zhlédněte debatu odborníků nebo otestujte znalosti svých žáků v online kvízu o digitálním světě.
A nezapomeňte na motto letošního ročníku, protože záleží na každém z nás, zda věčný mediální souboj vyhraje pravda, nebo lež. Rozhodněte, kdo zvítězí!

 

Mediální ring 2

Líbil se vám Kovyho mediální ring? Na úspěšný pořad teď navazujeme pořadem Mediální ring 2. Pěti novými díly o důležitých tématech mediálního vzdělávání vás provedou dva mladí herci společně s novinářem Martinem Veselovským a youtuberem Kovym. Zábavnou formou se dozvíte spoustu informací o sociálních sítíchzpravodajstvídezinformacíchkyberbezpečí i reklamě a marketingu

 

Podívat se na pořad

 

DigiStories: Nela

Online komunikace kamarádek Nely a Anežky se změnila. Co se stalo? Jaké to má následky? Výuková hra DigiStories: Nela přibližuje problematiku kyberšikany skrze simulaci online konverzace na sociální síti

DigiStories: Nela je první audiovizuální lekce na našem portále, která vzdělává pomocí videohry.

 

Podívat se na hru

 

Záznam debaty PRAVDA vs. LEŽ 

V úterý 18. května dopoledne diskutovali odborníci na téma PRAVDA vs. LEŽ. Hosty debaty byli: Martin Řezníček (moderátor České televize), Janek Rubeš (youtuber),  Lenka Kabrhelová (moderátorka Českého rozhlasu), Jakub Kalenský (analytik). Debatu moderoval Robert Čásenský (šéfredaktor magazínu Reportér).

 

Dozvědět se víc 

 

Bonusový balíček pro vyučující

Vyučujícím nabízíme i tištěné výukové materiály, které obsahují spoustu tipů, informací a cvičení, díky kterým bude mediální vzdělávání mnohem jednodušší a zábavnější. Vyberte si z letošní nabídky i vy! Prvním 20 zájemcům o bonusový balíček navíc přibalíme i tričko ke 20 letům portálu JSNS.CZ.

 

Objednat balíček

 

Kvíz pro žáky: Co víte o digitálním světě?

K animovanému seriálu V digitálním světě nově nabízíme také zábavný kvíz. Dávali vaši žáci při sledování seriálu pozor? Udělejte učení zábavnější a vyzkoušejte, co vaši žáci ví o digitálním světě!

 

Vyzkoušet kvíz

 

Projektový Den mediální gramotnosti 

Inspirujte se a uspořádejte pro svou třídu projektový den na téma mediálního vzdělávání. Připravili jsme pro vás návod s programem i praktické tipy k organizaci výuky. Doporučovaný program jsme otestovali na desítkách středních škol.

 

Inspirovat se

 

Tipy na mediálně-vzdělávací materiály vhodné pro distanční výuku

Napříč všemi stupni vzdělávání vám nabízíme 14 audiovizuálních lekcí upravených tak, abyste je mohli snadno využít v distanční výuce. K tomu můžete používat i zábavný kvíz MQtester a e-cvičebnici MQposilovna (10 interaktivních pracovních listů připravených k vyplnění).
Udělejte z mediálního vzdělávání zábavné cvičení pro celou třídu!

 

Inspirovat se

 

 

 

Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.