Online besedy MFNŠ 2020

K filmům letošního Měsíce filmu na školách nabízíme unikátní  možnost zprostředkovat Vašim žákům a studentům moderované besedy s vybranými hosty.  Letošním tématem je  Média a totalita. Jednotlivé besedy již proběhly, ale stále máte možnost sledovat jejich záznam.

Pokud se chcete besedy účastnit v rámci projektu Měsíc filmu na školách, vyplňte přihlášku a získejte tak navíc bonusové materiály k tématu Média a totalita. Veškeré bonusové materiály (USB disk, plakátové výstavy Jménem republiky a jejího lidu a Nepřemožená i průvodce Krok za krokem) dostanou všichni přihlášení vyučující bez ohledu na okolnosti způsobené koronakrizí.

Proběhly čtyři besedy:

  • 10. listopadu: online debata s historikem Petrem Blažkem moderovaná Lindou Bartošovou z ČT o roli médií během procesu s Miladou Horákovou. Před besedou doporučujeme zhlédnout film  Případ Dr. Horáková.    

 

 

  • 19. listopadu: online debata s disidentem a aktivistou za lidská práva Janem Rumlem moderovaná Veronikou Sedláčkovou z ČRo o nezávislých a zahraničních médiích vs. režimních komunistických médiích. Před besedou doporučujeme zhlédnout film Tajné akce StB: Akce Alfa.

        Debatu můžete sledovat přes YouTube i Facebook.

 

  • 25. listopadu: online debata s novinářem a spisovatelem Ivanem Binarem moderovaná Michaelem Rozsypalem  o emigraci a nezávislých médiích. Před besedou doporučujeme zhlédnout film Pavel Tigrid - Evropan.

        Debatu můžete sledovat přes YouTube i Facebook.

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nám napište na info@pribehybezpravi.cz