Stories of Injustice: From the Place Where We Live 2018

V projektu Stories of Injustice: From the Place Where We Live 2018 studentské týmy ze středních škol z celé České republiky a Německa pátraly ve svém okolí po příbězích lidí, kteří zažili během 2. světové války bezpráví. Shromažďovaly výpovědi pamětníků, dobové fotografie a archivní dokumenty a z nasbíraných materiálů sestavily videa zachycující pohnuté životní osudy ovlivněné nacistickou nadvládou. 

Podívejte se na fotogalerii ze závěrečného setkání.

 

 

Hanuš

Název školy: Gymnázium a SOŠ Moravské...
Rozbalit

Hanuš

Název školy: Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice / Studentský tým: Adéla Bendová, Anežka Jičínská, Michal Konvalina, Anežka Kotrbová, Eva Lustigová / Délka: 5 min.

 

×

Příběh rodiny Metzlových

Název školy: Gymnázium Česká, České...
Rozbalit

Příběh rodiny Metzlových

Název školy: Gymnázium Česká, České Budějovice / Studentský tým: Alexander Starčenko, Matouš Vobr, Jan Zikmund / Délka: 8 min.

 

×

Lidice

Název školy: Gymnázium Botičská, Praha /...
Rozbalit

Lidice

Název školy: Gymnázium Botičská, Praha / Studentský tým: Anna Barnoky, Lucie Hrubá, Adéla Řezáčová, Jakub Třešňák, Isabela Whelanová / Délka: 7 min.

 

×

Tragédie Velehradu a Jankovic očima Antonína Malenovského

Název školy: Stojanovo gymnázium Velehrad /...
Rozbalit

Tragédie Velehradu a Jankovic očima Antonína Malenovského

Název školy: Stojanovo gymnázium Velehrad / Studentský tým: Vojtěch Ertl, Ondřej Filípek, Veronika Minaříková, Nela Obdržálková / Délka: 6 min.

 

×

Frýdlant v období 2. sv. války

Název školy: Gymnázium Frýdlant / Studentský...
Rozbalit

Frýdlant v období 2. sv. války

Název školy: Gymnázium Frýdlant / Studentský tým: Lenka Dvořáková, Zuzana Kvapilová, Martina Mrázová / Délka: 4 min.

 

×

Euthanasia in the Third Reich

Název školy: Gymnasium Trudering, München /...
Rozbalit

Euthanasia in the Third Reich

Název školy: Gymnasium Trudering, München / Studentský tým: Fabienne Brandt, Lisa Helle, Lara Lugo Muncker, Vincenzo Pastura / Délka: 5 min.

 

×

Leipzig

Název školy: Leipzig International School /...
Rozbalit

Leipzig

Název školy: Leipzig International School / Studentský tým: Henry Appenzeller, Talitha Caswell, Ben Kaiser, Mareike Sehrer, Vladimir Sivkov / Délka: 7 min.

 

×

Geretsried

Název školy: Gymnasium Geretsried / Studentský...
Rozbalit

Geretsried

Název školy: Gymnasium Geretsried / Studentský tým: Daniel Erhard, Lorenz Erhardt, Christoph Ruda / Délka: 5 min.

 

 

×

The Life of Serbs and Wends during World War II

Název školy: Oberstufenzentrum 1, Cottbus /...
Rozbalit

The Life of Serbs and Wends during World War II

Název školy: Oberstufenzentrum 1, Cottbus / Studentský tým: Lee-Ann Gaster, Cathleen Reusch, Stella Schmager / Délka: 5 min.

 

×