HIV/AIDS

Ne každý má to štěstí žít život, jaký by si přál. Řada lidí se ocitá na okraji společnosti, ať už vlastním přičiněním, vinou někoho jiného, či prostým nezájmem okolí. Jednou z příčin může být i nemoc AIDS. Lidé, kteří jsou nakaženi virem HIV, mohou být stigmatizováni v práci či u lékaře. Může se zdát, že HIV/AIDS se nás netýká, že je to problém jen rozvojového světa. Téma je to ovšem stále aktuální, a nejen proto, že v roce 2013 přibylo nejvíc nových pacientů od roku 1985. Pomocí lekcí máte možnost se tématu věnovat do hloubky, zjistit, co vaši žáci o tématu ví a použít aktivity a informační materiály k doplnění informací a vcítění se do života lidí s HIV.

Corinnino tajemství

2015 / 30 min. / titulky

Usměvavá Corinne je normální německá teenagerka. Leze s kamarády po horách, jezdí na výlety, chodí na večírky a těší se, až nastoupí na univerzitu. Nikdy ovšem nesmí zapomenout na léky, které jsou pro ni životně důležité.

I smrt má svá práva

2010 / 1 min. / titulky

Hrozivá postava v kápi přichází domů a unaveně věší kosu na hřebík na zdi. Než se stačí usadit, zazní pohřební alarm

Kdo mě teď bude mít rád?

2016 / 43 min. / titulky

Saar je ze sedmi dětí, s rodinou se ovšem vidí zřídka. Někteří sourozenci mu zazlívají, že odešel z Izraele do Londýna, jiní mají problém s tím, že je gay, anebo se bojí, že by se od něj jejich děti mohly nakazit virem HIV.

Pinocchio

2013 / 1 min. / titulky

650 000 lidí v Evropě neví, že jsou HIV pozitivní. Někdy lžeme o svém HIV statusu a nevíme o tom

Ruská pohádka

2013 / 73 min. / titulky

Podle odhadů žije v Rusku několik milionů dětí bez domova. Výjimkou není ani město Perm.

Žvýkačka

2009 / 1 min. / titulky

Virus HIV si nevybírá. Může ho mít kdokoliv a my nemůžeme vědět kdo, ani v případě, že je to náš nejlepší kamarád