FAQ - Nejčastější dotazy

Kategorie FAQ

  1. OBECNÉ
  2. REGISTRACE
  3. PŘIHLAŠOVÁNÍ
  4. AV LEKCE
  5. OBJEDNÁVÁNÍ MATERIÁLŮ

 

1. Obecné

1.1  Pro koho je portál JSNS.CZ určen?

Portál JSNS.CZ je určen především vyučujícím základních a středních škol, budoucím vyučujícím, pedagogickým pracovníkům a uživatelům působícím v institucích, které pracují s mladými lidmi (např. nízkoprahové kluby, dětské domovy, diagnostické ústavy, knihovny apod.). Vyučující a pracovníci těchto institucí na portálu najdou dokumentární filmy a výukové materiály, které mohou po zaregistrování zde na webu zdarma a legálně využít k práci se žáky a studenty. Web je určen také studentům středních a vysokých škol, kteří si chtějí založit filmový klub a promítat kvalitní dokumenty. 

1.2  Jak portál používat?

Uživatel, který není zaregistrován na webu, má k dispozici materiály jen v omezeném rozsahu  (například pouze ukázky filmů). Pro plnohodnotný přístup k filmům, a pro možnost využití výukových materiálů a dalších funkcí webu, je třeba se zaregistrovat. Detailní popis výhod registrace naleznete na stránce o portálu.

1.3  Co dělat, když si nevím rady?

Nejprve doporučujeme prostudovat si další otázky uvedené níže v nápovědě. Máte-li dotaz, který není na seznamu otázek a odpovědí, zavolejte nám na naši help linku na telefonní číslo +420 777 787 937 nebo se obraťte přímo na konkrétního koordinátora / koordinátorku vybraného projektu, jehož se vaše otázka týká. Váš dotaz můžete také odeslat přímo přes kontaktní formulář.

 

2. Registrace

2.1  Je registrace zpoplatněna?

Registrace a plné využívání našeho webového portálu je zcela zdarma. Přístup pro vyučující není nijak zpoplatněn. Po úspěšné registraci a po potvrzení smluvních podmínek získáte kompletní přístup do naší filmové databáze. Nabízené tituly můžete sledovat zdarma online.

2.2  Jaký kontaktní e-mail při registraci zadat? 

Nejvhodnější je zvolit pracovní e-mailovou adresu, která obsahuje doménu vaší školy nebo organizace (tedy např.: jmeno@zs-xyzpraha.cz). Nedisponujete-li pracovní e-mailovou adresou, je možné registraci provést na váš osobní e-mail.

2.3  Jak úspěšně dokončit registrační proces? Jak potvrdit registraci? 

Samotná registrace vám zabere jen pár minut a zahrnuje dva kroky. První částí registračního procesu vás provede naše registrační stránka. Poté vám do e-mailové schránky, kterou jste uvedl/a jako kontaktní, dorazí výzva k dokončení registračního procesu. Je důležité tuto zprávu přečíst a postupovat dle zaslaných pokynů. Jen takto lze registraci úspěšně dokončit. Mohou nastat dvě situace:

  • Buď máte k dispozici pracovní e-mailovou adresu, která obsahuje doménu vaší školy nebo organizace (tedy např.: jmeno@zs-xyzpraha.cz). Výborně, odpovězte nám z ní co nejdříve zprávou „Potvrzuji registraci“.
  • Nebo, pokud tuto možnost nemáte, vyplňte, prosím, tento formulář a zašlete nám jeho scan co nejdříve e-mailem (případně originál poštou na adresu uvedenou v kontaktech).

2.4  Vyžaduje práce na více školách také více smluv?

Naštěstí nevyžaduje. V takovém případě nás prosím kontaktujte na uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailu registrace@jsns.cz.

2.5  Existuje náhled smluvních podmínek?

Ano, samozřejmě nabízíme náhled aktuálních smluvních podmínek v PDF formátu. 

2.6  Na koho se obrátit v případě problému s registrací?

Jakékoli dotazy vám rádi zodpovíme na naší help lince +420 777 787 937, a to každý pracovní den od 10:00 do 17:00. Vaše dotazy či problémy s registrací nebo jiné technické dotazy můžete odeslat také na e-mail dotazy.registrace@jsns.cz

2.7  Mohou se registrovat také vychovatelé a asistenti?

Ano, pokud působíte v instituci, která pracuje s mladými lidmi, například v nízkoprahovém klubu, diagnostickém ústavu, dětském domově apod. Institucionální zázemí je pro registraci nezbytné, to znamená, že vaše instituce musí být registrovanou organizací s vlastním IČ

 

3. Přihlašování či změna údajů

3.1  Zapomněl/a jste heslo či uživatelské jméno? 

Heslo či uživatelské jméno je možné resetovat (ve spodní části obrazovky). Je nutné znát kontaktní e-mailovou adresu, která byla uvedena při registraci.

3.2  Nedaří se vám problém s přihlášením vyřešit?

Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás.

3.3  Změnil/a jsem školu, adresu, e-mail či jiný údaj, který nemohu změnit

Některé údaje můžete změnit v profilu (příjmení, jméno, titul, mobilní telefon či vaši vzdělávací činnost - vyučující, metodik prevence, výchovný poradce apod., vyučující mohou měnit také stupeň školy, na kterém vyučují či vyučované předměty). Pro změnu dalších údajů (škola/instituce, e-mailová adresa) nám napište na dotazy.registrace@jsns.cz, zařídíme to za vás.

 

4. AV lekce

4.1  K čemu slouží AV lekce?

Audiovizuální lekce (dále jen AV lekce) je komplexní výukový balíček. Obsahuje tematicky zaměřený film, aktivity a další výukové materiály (informační texty, otázky a odpovědi, tipy aj.).

4.2  K čemu slouží výukové materiály?

Výukové materiály jsou součástí každé AV lekce a jsou určeny pro pedagogy, kteří je mohou využít ve svých hodinách. Patří do nich navrhované aktivity po projekci filmu, metodické rady do výuky, otázky a odpovědi k probíranému tématu a užitečné odkazy. Díky AV lekcím je tedy možné probírané téma zasadit do širšího kontextu.

4.3  Pro jaký typ škol jsou výukové materiály určeny?

AV lekce jsou určeny pro práci s žáky a studenty základních a středních škol.

4.4  Jak zjistit, který film se hodí do hodiny?

V audiovizuální lekci naleznete synopsi filmu a zároveň si můžete pustit ukázku v rozsahu dvou až tří minut, která vám umožní vytvořit si o filmu určitou představu. Doporučujeme vám také vyzkoušet si praktické rozšířené vyhledávání v lekcích či nahlédnout do výukových plánů pro jednotlivá témata Krok za krokem, které vám usnadní orientaci ve velkém množství lekcí, které portál nabízí.

4.5  Co dělat, když se film často zastavuje, seká?

Vaše připojení k internetu je pomalé, zkuste snížit kvalitu přehrávání filmu. Vlevo pod přehrávačem najdete ikonu HD - „Výběr kvality filmu“, po kliknutí na ni si vyberte možnost s nižší kvalitou.

4.6  Kde najít obecné rady a doporučení, jak filmy využívat v hodinách?

Připravili jsme pro vás lekci, ve které najdete rady a doporučení jak s filmem ve výuce pracovat. Můžete se zde také podívat na film s tipy od vyučujících, kteří již naše materiály využívají.

4.7  Lze umožnit přístup k filmu také žákům?

Ano, a to díky možnosti dočasného žákovského přístupu můžete žákům každou lekci na dva týdny zpřístupnit. Tuto volbu naleznete přímo v lekci v blízkosti tlačítka Přehrát film (přístupné pouze po předchozím přihlášení).

 

5. Objednávání materiálů

5.1  Existují nabízené filmy i na DVD? Pošlete mi publikaci? Kolik stojí a jak je objednat?

Některé z filmů z naší databáze si můžete objednat na DVD. Nabídku DVD i tištěných publikací si můžete prohlédnout zde. Naprostá většina našich materiálů je zdarma.