FAQ - Nejčastější dotazy

Kategorie FAQ

  1. OBECNÉ
  2. REGISTRACE
  3. PŘIHLAŠOVÁNÍ
  4. AV LEKCE
  5. OBJEDNÁVÁNÍ MATERIÁLŮ

 

1. Obecné

1.1  Pro koho je portál JSNS.CZ určen?

Portál JSNS.CZ je určen především vyučujícím základních a středních škol, budoucím vyučujícím, pedagogickým pracovníkům a uživatelům působícím v institucích, které pracují s mladými lidmi (např. nízkoprahové kluby, dětské domovy, diagnostické ústavy apod.). Vyučující a pracovníci těchto institucí na portálu najdou dokumentární filmy a výukové materiály, které mohou po zaregistrování zde na webu zdarma a legálně využít k práci se žáky a studenty. Web je určen také studentům středních a vysokých škol, kteří si chtějí založit filmový klub a promítat kvalitní dokumenty. 

1.2  Jak portál používat?

Uživatel, který není zaregistrován na webu, má k dispozici materiály jen v omezeném rozsahu  (například pouze ukázky filmů). Pro plnohodnotný přístup k filmům, a pro možnost využití výukových materiálů a dalších funkcí webu je třeba se zaregistrovat. Vyučujícím nabízíme dva druhy registrace (se smlouvou a bez smlouvy). Detailní popis výhod jednotlivých druhů registrací naleznete na stránce o portálu.

1.3  Co dělat, když si nevím rady?

Nejprve doporučujeme prostudovat si další otázky uvedené níže v nápovědě. Máte-li dotaz, který není na seznamu otázek a odpovědí, zavolejte nám na naši help linku na telefonní číslo +420 777 787 937 nebo se obraťte přímo na konkrétního koordinátora / koordinátorku vybraného projektu, jehož se Vaše otázka týká. Váš dotaz můžete také odeslat přímo přes kontaktní formulář.

 

2. Registrace

2.1  Je registrace zpoplatněna?

Registrace a plné využívání našeho webového portálu je zcela zdarma. Přístup pro vyučující není nijak zpoplatněn. Po úspešné registraci a po potvrzení smluvních podmínek získáte kompletní přístup do naší filmové databáze. Nabízené tituly můžete sledovat zdarma online.

2.2  Je možné potvrdit souhlas se smluvními podmínkami dodatečně?

Ano, je to možné v podstatě kdykoli, pokud se tak rozhodnete. Můžete si tuto možnost změnit hned po přihlášení ve svém uživatelském profilu, nebo nás kontaktovat na telefonním čísle +420 777 787 937.

2.3  Vyžaduje práce na více školách také více smluv?

Naštěstí nevyžaduje. V takovém případě nás prosím kontaktujte na uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailu registrace@jsns.cz.

2.4  Existuje náhled smluvních podmínek?

Ano, samozřejmě nabízíme náhled aktuálních smluvních podmínek v PDF formátu. 

2.5  Na koho se obrátit v případě problému s registrací?

Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme na naší help lince +420 777 787 937, a to každý pracovní den od 10:00 do 17:00. Vaše dotazy či problémy s registrací nebo jiné technické dotazy můžete odeslat také na e-mail dotazy.registrace@jsns.cz.

2.6  Po dokončení registrace nemohu přehrávat filmy.

Plný přístup k filmům a k jejich online sledování dostanete pouze při registraci se souhlasem se smluvními podmínkami

2.7  Mohou se registrovat také vychovatelé a asistenti?

Ano, pokud působíte v instituci, která pracuje s mladými lidmi, například v nízkoprahovém klubu, diagnostickém ústavu, dětském domově apod. Institucionální zázemí je pro registraci nezbytné, to znamená, že vaše instituce musí být registrovanou organizací s vlastním IČO. Po registraci získáte přístup k filmům a výukovým materiálům, ale nebudete se moci přihlásit na semináře nebo zapojit do projektů. Ty jsou určeny pouze vyučujícím. Pro upřesnění: do kategorie vyučující zahrnujeme učitele všech typů základních a středních škol, speciální pedagogy, asistenty pedagogů, školní psychology a výchovné poradce, studentky a studenty pedagogických fakult. 

Pokud si nejste jisti, zda do některé ze skupin patříte, zavolejte nám na naši linku +420 777 787 937.

 

3. Přihlašování či změna údajů

3.1  Máte problém s přihlášením?

Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás.

3.2  Změnil/a jsem školu, adresu, e-mail či jiný údaj, který nemohu změnit

Některé údaje můžete změnit v profilu. Pro změnu dalších údajů nám napište na dotazy.registrace@jsns.cz.

 

4. AV lekce

4.1  K čemu slouží AV lekce?

Audiovizuální lekce (dále jen AV lekce) je komplexní výukový balíček. Obsahuje tematicky zaměřený film, aktivity a další výukové materiály (informační texty, otázky a odpovědi, tipy aj.).

4.2  K čemu slouží výukové materiály?

Výukové materiály jsou součástí každé AV lekce a jsou určeny pro pedagogy, kteří je mohou využít ve svých hodinách. Patří do nich navrhované aktivity po projekci filmu, metodické rady do výuky, otázky a odpovědi k probíranému tématu a užitečné odkazy. Díky AV lekcím je tedy možné probírané téma zasadit do širšího kontextu.

4.3  Pro jaký typ škol jsou výukové materiály určeny?

AV lekce jsou určeny pro práci s žáky a studenty základních a středních škol.

4.4  Jak zjistit, který film se hodí do hodiny?

V audiovizuální lekci naleznete synopsi filmu a zároveň si můžete pustit ukázku v rozsahu dvou až tří minut, která vám umožní vytvořit si o filmu určitou představu. Doporučujeme vám také vyzkoušet si praktické rozšířené vyhledávání v lekcích.

4.5  Co dělat, když se film často zastavuje, seká?

Vaše připojení k internetu je pomalé, zkuste snížit kvalitu přehrávání filmu. Vlevo pod přehrávačem najdete ikonu HD - „Výběr kvality filmu“, po kliknutí na ni si vyberte možnost s nižší kvalitou.

4.6  Kde najít obecné rady a doporučení, jak filmy využívat v hodinách?

Připravili jsme pro vás lekci, ve které najdete rady a doporučení jak s filmem ve výuce pracovat. Můžete se zde také podívat na film s tipy od vyučujících, kteří již naše materiály využívají.

4.7  Lze umožnit přístup k filmu také žákům?

Ano, a to díky možnosti dočasného žákovského přístupu můžete žákům každou lekci na dva týdny zpřístupnit. Tuto volbu naleznete přímo v lekci v blízkosti tlačítka Přehrát film.

 

5. Objednávání materiálů

5.1  Existují nabízené filmy i na DVD? Pošlete mi publikaci? Kolik stojí a jak je objednat?

Některé z filmů z naší databáze si můžete objednat na DVD. Nabídku DVD i tištěných publikací si můžete prohlédnout zde. Cena je obvykle zdarma.