Bedny komunismu

Komunistický režim významně ovlivňoval každodenní realitu života v Československu. Vyvíjel ideologický tlak na jednotlivce i na celou společnost.

Prohlédněte si přímo ve Vaší třídě autentické dobové předměty a dokumenty přibližující podoby komunistické propagandy, nebo s jejich pomocí poznávejte příběhy konkrétních protagonistů demokratických změn v roce 1989 u nás.

Každá bedna obsahuje:

  • Předměty, fotografie a dokumenty, vážící se k tématu roku 1989 nebo komunistické propagandy
  • Aktivitu do hodiny 
  • Informační texty a metodické materiály

Zapůjčte si Bedny komunismu

 

 

 

Propaganda

Skrze propagandu, cenzuru a tvrdé postihy za šíření...
Rozbalit

Propaganda

Skrze propagandu, cenzuru a tvrdé postihy za šíření alternativních informací se komunistický režim snažil veřejnosti vnutit jediný správný světonázor a vychovat ji tak, aby žádné jiné názory nebyly připuštěny. Režimní ideologie prostupovala všemi aspekty života v socialistickém Československu.  

Otevřít bednu

 

Zavřít

×

1989

Rok 1989 nazval britský novinář a historik Timothy...
Rozbalit

1989

Rok 1989 nazval britský novinář a historik Timothy Garton Ash jako Rok zázraků. V průběhu tohoto roku se zhroutila většina komunistických režimů sovětského bloku. Místní vlády už nebyly schopny řešit nahromaděné problémy a čelit rostoucím aktivitám opozičních skupin, které vycítily oslabení poručnictví Moskvy a šanci na změnu poměrů. Na příbězích vybraných osobností se studenti blíže seznámí s kontextem demokratických změn roku 1989 v Československu.   

Otevřít bednu

Zavřít

×

Partneři projektu:

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.