Poděkujme hrdinům, kteří vzdorovali komunistickému režimu

Cenu Příběhů bezpráví každoročně uděluje studentská porota na základě nominací, které předkládají mladí lidé do 30 let. Nominovány mohou být žijící i nežijící osobnosti, které se aktivně postavily komunistickému režimu, zastávaly odvážné postoje a zaslouží si za to naši úctu a uznání. Seznamte se s laureáty Ceny Příběhů bezpráví z minulých ročníků.

Slavnostní udílení cen probíhá vždy na začátku listopadu během ceremoniálu, který zahajuje nový ročník Příběhů bezpráví – Měsíc filmu na školách. Často zde dochází k neopakovatelným setkáním mladých lidí a laureátů, kterým se obvykle v pokročilém věku dostává nečekaného uznání a potlesku. Setkání mladé generace s pamětníky komunistického bezpráví navíc prohlubuje mezigenerační vztahy a pomáhá porozumění naší nedávné historii.

I když pandemie koronaviru v roce 2020 slavnostnímu večeru nepřála, rozhodli jsme se i tak předat cenu jinou formou, protože považujeme za důležité těmto lidem poděkovat. Podívejte se na video z předávání. V minulém ročníku jsme se rozhodli udělit Cenu Příběhů bezpráví 2021 výjimečně do zahraničí, konkrétně statečným osobnostem v Bělorusku. Cenu symbolicky předali pamětníci komunistického bezpráví v Československu, nositelé Ceny Příběhů bezpráví z předchozích let.

Nominujte na Cenu Příběhů bezpráví 2022