Poděkujme hrdinům, kteří vzdorovali komunistickému režimu

Cenu Příběhů bezpráví každoročně uděluje studentská porota na základě nominací, které předkládají mladí lidé do 30 let. Nominovány mohou být žijící i nežijící osobnosti, které se aktivně postavily komunistickému režimu, zastávaly odvážné postoje a zaslouží si za to naši úctu a uznání. Seznamte se s laureáty Ceny Příběhů bezpráví z minulých ročníků.

Slavnostní udílení cen probíhá vždy na začátku listopadu během ceremoniálu, který zahajuje nový ročník Příběhů bezpráví – Měsíc filmu na školách. Často zde dochází k neopakovatelným setkáním mladých lidí a laureátů, kterým se obvykle v pokročilém věku dostává nečekaného uznání a potlesku. Setkání mladé generace s pamětníky komunistického bezpráví navíc prohlubuje mezigenerační vztahy a pomáhá porozumění naší nedávné historii.

I když pandemie koronaviru v roce 2020 slavnostnímu večeru nepřála, rozhodli jsme se i tak předat cenu jinou formou, protože považujeme za důležité těmto lidem poděkovat. Podívejte se na video z předávání. V minulém ročníku jsme se rozhodli udělit Cenu Příběhů bezpráví 2021 výjimečně do zahraničí, konkrétně statečným osobnostem v Bělorusku. Cenu symbolicky předali pamětníci komunistického bezpráví v Československu, nositelé Ceny Příběhů bezpráví z předchozích let.

Nominujte na Cenu Příběhů bezpráví 2023

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.