Co je to JSNS?

Jeden svět na školách (JSNS) je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Již od roku 2001 přispíváme k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe.

Naše výukové materiály reagují na situaci ve společnosti a aktuální výzvy u nás i ve světě. Klademe mimořádný důraz na praktickou využitelnost našich materiálů, a proto všechny vznikají ve spolupráci s učiteli. S materiály JSNS pracují učitelé a žáci na více než 4 000 základních a středních školách.

Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit přinášíme do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnujeme se mediálnímu vzdělávánílidským právůmmoderním československým dějinám a mnoha dalším tématům.

Vyučujícím poskytujeme atraktivní formou audiovizuálních lekcí dokumentární filmy a metodické materiály dostupné online na našem portále JSNS.CZ. Jednotlivé lekce jsou zaměřeny na mediální vzdělávání, aktuální témata současného světa (lidská práva, rozvojová témata, občanská angažovanost) a na moderní československé dějiny. Vše na webu je zdarma a legálně.

Registrace na portál je zdarma. Přečtěte si, kdo se může zaregistrovat a jaké získá výhody.

 

A co konkrétně děláme?

 

Související projekty

 

 

Program Migrace