Lidská práva

JSNS se za celou dobu své dvacetileté existence aktivně věnuje osvětě v oblasti lidských práv a upozorňuje na poškozování lidských práv jak u nás, tak v zahraničí pomocí dokumentárních filmů a audiovizuálních lekcí. Naše materiály se dotýkají extremismu, rasismu, LGTBQ+ komunity, národnostních a etnických menšin a života v nedemokratických režimech.

Navzdory trvalým snahám o dodržování základních lidských práv jsou práva jednotlivců i skupin ve světě stále porušována. V současné době je pro nás zcela zásadní podpora lidí a skupin, kteří se ocitli ve válce nebo se v zemích s represivními režimy potýkají s perzekucemi, pronásledováním, šikanou, jsou vězněni kvůli svým názorům nebo aktivitám.

Díky podpoře Norských fondů můžeme v následujících dvou letech připravit řadu aktivit pro vyučující i studenty napříč Českou republikou, zaměřených na osvětu v oblasti lidských práv:

Podívejte se do fotogalerie z úvodního informativního setkání k projektu JSNS - Vzdělávání o lidských právech prostřednictvím audiovizuálních materiálů (LP-HRMGSA-046).

Další setkání k projektu proběhlo  v rámci mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v březnu 2023.  Atmosféru přiblíží fotogalerie z akce.

 

Oficiální stránka Fondů EHP a Norska: www.eeagrants.org.

Partner

 Koordinátorka 

Michaela Málková

Lidská práva, spolupráce se školami

E-mail: michaela.malkova@jsns.cz
Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.