Lidská práva

JSNS se za celou dobu své dvacetileté existence aktivně věnuje osvětě v oblasti lidských práv a upozorňuje na poškozování lidských práv jak u nás, tak v zahraničí pomocí dokumentárních filmů a audiovizuálních lekcí. Naše materiály se dotýkají extremismu, rasismu, LGTBQ komunity, národnostních a etnických menšin a života v nedemokratických režimech.

Navzdory trvalým snahám o dodržování základních lidských práv jsou práva jednotlivců i skupin ve světě stále porušována. V současné době je pro nás zcela zásadní podpora lidí a skupin, kteří se ocitli ve válce nebo se v zemích s represivními režimy potýkají s perzekucemi, pronásledováním, šikanou, jsou vězněni kvůli svým názorům nebo aktivitám.

Díky podpoře Norských fondů můžeme v následujících dvou letech připravit řadu aktivit pro vyučující i studenty napříč Českou republikou, zaměřených na osvětu v oblasti lidských práv:

Podívejte se do fotogalerie z úvodního informativního setkání k projektu LP-HRMGSA-046
JSNS - Vzdělávání o lidských právech prostřednictvím audiovizuálních materiálů.

 

Oficiální stránka Fondů EHP a Norska: www.eeagrants.org.

Partneři

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.